Domů / Blog / Peklo s cenou za dopravu obrazů

Peklo s cenou za dopravu obrazů

Peklo s cenou za dopravu obrazů - Lencis.cz    22. března jsem zavedla dopravu zdarma na všechny produkty. Proč doposud nebyla, to se dozvíte zde.
 

Zdravím všechny příznivce fotografií zvířat, přírody a vesmíru. Dnes pro Vás mám jen kratičkou novinku, která se týká dopravy.

Od 22. 3. 2021 mám na všechny produkty dopravu zdarma. Také se čas, kdy k Vám fotoobraz nebo kalendář dorazí, zkrátil až o jeden týden. Doufám, že tuto novinku oceníte. Proč jsem ale doposud dopravu zpoplatňovala a trvalo mi to tak dlouho?

PROČ VYUŽÍVÁM JEN ČESKOU POŠTU?

Ráda bych zákazníkům poskytla více možností dopravy, třeba PPL nebo Zásilkovnu. Ani jeden z těchto přepravců mi však standardně neumožní Vám poslat obraz s takovým rozměrem. Musela bych s nimi mít smlouvu, což při mém množství zásilek nedává žádný smysl.

Mohu tedy používat jen Českou poštu, a to jsem ještě ráda, že je k dispozici alespoň ta.

JAK PRACUJI S VAŠIMI OBJEDNÁVKAMI

Doposud jsem každou objednávku kalendáře nebo fotoobrazu zpracovávala takto: V okamžiku objednání jsem okamžitě nechala originální fotografii vytisknout a pár dní čekala, než mi dorazí z tiskárny. Mezitím jsem zákazníkovi napsala dopis s příběhem fotografie a přiložila nebo vyrobila něco malého jako dárek. Jakmile mi obraz dorazil, vše jsem zkontrolovala, znovu zabalila, přiložila psaní a poslala zákazníkovi.

Výhoda této metody, kterou jsem zpočátku takto chtěla a trvala na ní, je, že jsem vždycky výsledný produkt viděla a mohla zkontrolovat. Na rok 2021 ale Česká pošta změnila ceník tak, že už prostě pro mě tento způsob není únosný.

Ledňáček

Tohle je fotoobraz na plátně 60 x 90 cm. Konkrétně tohoto ledňáčka jsem věnovala do aukce na záchranu řeky Bečvy a vydražil se za krásných 4 160 Kč, za což jsem byla moc vděčná. Radost mi ale dost kazí nový ceník České pošty. Cena za dopravu takového obrazu přes ČP, byť váží sotva kilogram, je 360 Kč!!! Pokud tedy objednávku chci zkontrolovat, znamená to 120 Kč za poslání z tiskárny a 360 Kč za poslání k zákazníkovi. Moje náklady jen na dopravu by tedy činily naprosto otřesných 480 Kč a musela bych je přenést na zákazníka. A to opravdu neudělám.

NĚCO ZA NĚCO

Nově tedy postupuji tak, že obraz z tiskárny posílám přímo zákazníkovi domů a dopis s dárkem posílám samostatným dopisem. Cenu za dopravu z tiskárny si můžu dovolit zaplatit a zákazník má obraz doma rychleji.

Jediná nevýhoda je, že nevidím předem, zda všechno doazilo v pořádku. Samozřejmě riziko je velmi malé, ani jednou se mi ještě nestalo, že bych obraz nebo kalendář vracela k reklamaci. Doposud jsem neobdržela žádný zmetek ani obraz poškozený dopravou, a to jsem vyřídila už dost objednávek a sama mám obrazů plný byt. Považuju ale az fér Vám to sdělit. Daň za rychlost a dopravu zdarma je to, že jsem neviděla fyzickou kopii, která Vám dorazí. Případnou reklamaci však samozřejmě řešte se mnou a nesu za ni plnou odpovědnost i nadále, protože objednávku děláte u mě.

KAM DÁL

Nyní Vás mohu třeba pozvat na prohlídku mých astrofotografií. Třeba Vám některá padne do oka a nakonec ozdobí Váš domov.

Podívat se na fotky