Domů / O mně

O mně

 

KDO JSEM

Jsem obyčejná česká holka, která ráda fotí. Nic víc v tom nehledejte :-). Toulám se přírodou s foťákem v ruce a budu ráda, když se budete toulat se mnou buď tady na eshopu nebo na facebooku anebo třeba na blogu.

Focení jsem prý milovala už od útlého dětsví. Na tuhle fotku jsem narazila nedávno, a ta to jen potvrzuje. Není to dokonce jediná fotka nebo videozáznam, kde mě zachytili s foťákem v ruce. A zatímco záliba v šití mi nevydržela, fotografování mi zůstalo.

A vždycky jsem měla co fotit. Láska k přírodě mě neustále táhne ven. Jsem šťastná, když můžu být venku a pozorovat svět. Focení mě naučilo se pořádně dívat kolem sebe a právě díky němu si všímám drobností, které bych jinak určitě přehlédla.

Jednoho dne už bylo fotek tolik, že jsem si řekla: "Proč s nimi neudělat radost i někomu jinému, a přitom víc pomoct přírodě?" A tak vzniklo lencis.cz. Snažím se vám nabínout jen to nejzajímavější, co se mi podařilo vyfotit. A doufám, že se vám moje fotky budou líbit. Nákupem tady neuděláte radost jenom mně, ale taky spoustě zvířat, protože 2% z ceny výrobku daruji České společnosti ornitologické.

 

FOTÍM SAMA?

Někdy ano, ale obecně mám velké štěstí, že nejsem ve focení osamělá. Na fotovýletech, expedicích nebo pod noční oblohou mě často doprovází manžel Ondra. Na tomto e-shopu najdete také některé jeho astrofotografie. Přírodu fotím jen já, ale bez Ondrova binokuláru a jeho asistence bych nebyla zdaleka tak úspěšná. :-)

Pokud se chcete seznámit s námi oběma, byli jsme pozváni ve výborném podcastu vědárna!

ČÍM FOTÍM

V roce 2020 jsem svoji výbavu dosti obměnila. Nyní mi dělá nejlepší službu fotoaparát Nikon D500. Když výjimečně potřebuji full frame, šlohnu manželův foťák Nikon D800.

Můj nejoblíbenější pomocník je teleobjektiv AF-S 200-500mm F/5,6, kterým jsem pořídila naprostou většinu fotek z roku 2020. Další členové mé sbírky jsou famózní pevné sklo Nikon 180mm f/2.8 AF-D a Nikon 80-200mm f/2.8 AF-D.

Na portréty používám velmi starý, ale o to lepší objektiv Nikon 35-70 f/2.8 AF-D. Na širokoúhlé focení u DX formátu používám Tokinu ATX 12-24mm f/4. Výbavu doplňuje ještě manželův makro objektiv Tamron SP 90mm f/2.8.

Nedávno jsem se s Ondrou také pustila do astrofota, kde je nyní mým hlavním objektivem newtonův teleskop Omegon ProNewton OTA 254/1250. S kamerou ZWO ASI1600MM Pro jsou výborná dvojka. Pointaci na velké sestavě dělám pomocí refraktoru Skywatcher Evoguide 50 a kamery ZWO ASI290MM Mini. Menší výbavu na astrofoto tvoří teleskop Omegon ProNewton OTA 153/750 a modifikovaný Canon EOS 5D Mark II. Pointaci mi zaišťuje také Evoguide 50 a autoguider Lacerta MGen III.

 

KDE FOTÍM

Nejčastěji mě najdete u vody. Rybníky a jezera, to je moje. Ale můžete mě potkat i v lese nebo v poli, tam je totiž taky pěkně živo:) Anebo třeba v ZOO, prostě všude, kde jsou zvířátka.

Vesmír fotíme ze zahrady, kde nám pomalu před očima roste amatérská hvězdárna. Díky, tcháne!!

A když se děje něco zajímavého, ráda se toho zúčastním taky, například zatmění měsíce v roce 2018 nebo přelety komet Neowise v roce 2020 či C/2022 E3 v roce 2023. Čas od času zavítám i na svatbu nebo s sebou vezmu na procházku někoho dalšího. Pokud vás zajímá focení na zakázku nebo místa na kterých fotím, neváhejte se začíst!

JAK FOTÍM

Rozplácnutá na zemi a upatlaná od bahna předstírám, že jsem křoví. Nejhezčí fotky totiž uděláte z výšky očí toho, co fotíte, což většinou znamená vodní hladinu nebo chodník. Běžně se stává, že se uprostřed cesty zřítím na zem, protože mě neco zaujalo. Ale sousedi už si zvykli. :)

Astrofotografie fotím tak, že si mě spletet s polárníkem. Fotila jsem už i v minus 15 stupních a věřte, že bez dvojitých ponožek, kalhot a tak nějak všeho by ze mě byl rampouch dodnes.

 

JAK MĚ MŮŽETE KONTAKTOVAT

Pokud mě chcete poznat, bránit se nebudu. :-) Můžete mi napsat e-mail na info@lencis.cz, případně mi napsat přes mou facebookovou stránku Lencis.cz. Milá zpráva mi udělá vždy stejně velkou radost jako objednávka. :-) 

KAM DÁL

 

Obrazy na plátně

Vyberte si něco hezkého

a udělejte radost sobě

nebo někomu, koho 

máte rádi.

   

Fotky na zakázku

Užijte si focení a nechte 

si vyrobit rodinný obraz.

   

 

Blog

Zjistěte, co je nového, 

jaká zajímavá zvířata 

jsem potkala nebo co

pro vás chystám.