Domů / O mně

O mně

 

KDO JSEM

Jsem obyčejná česká holka, která ráda fotí. Nic víc v tom nehledejte :-). Toulám se přírodou s foťákem v ruce a budu ráda, když se budete toulat se mnou buď tady na eshopu nebo na facebooku anebo třeba na blogu.

Focení jsem prý milovala už od útlého dětsví. Na tuhle fotku jsem narazila nedávno, a ta to jen potvrzuje. Není to dokonce jediná fotka nebo videozáznam, kde mě zachytili s foťákem v ruce. A zatímco záliba v šití mi nevydržela, fotografování mi zůstalo.

A vždycky jsem měla co fotit. Láska k přírodě mě neustále táhne ven. Jsem šťastná, když můžu být venku a pozorovat svět. Focení mě naučilo se pořádně dívat kolem sebe a právě díky němu si všímám drobností, které bych jinak určitě přehlédla.

Jednoho dne už bylo fotek tolik, že jsem si řekla: "Proč s nimi neudělat radost i někomu jinému, a přitom víc pomoct přírodě?" A tak vzniklo lencis.cz. Snažím se vám nabínout jen to nejzajímavější, co se mi podařilo vyfotit. A doufám, že se vám moje fotky budou líbit. Nákupem tady neuděláte radost jenom mně, ale taky spoustě zvířat, protože 2% z ceny výrobku daruji České společnosti ornitologické.

ČÍM FOTÍM

V roce 2020 jsem svoji výbavu dosti obměnila. Nyní mi dělá nejlepší službu fotoaparát Nikon D500. Když výjimečně potřebuji full frame, šlohnu manželův foťák Nikon D800.

Můj nejoblíbenější pomocník je teleobjektiv AF-S 200-500mm F/5,6, kterým jsem pořídila naprostou většinu fotek z roku 2020. Další členové mé sbírky jsou 300mm f/4D AF-S. S telekonvertorem 1,4x jsou výborná dvojka.

Na portréty jsem si nedávno pořídila skvělý starý objektiv AF 80-200mm f/2,8 D. Na širokoúhlé focení používám Tokinu ATX 12-24mm f/4.

Nedávno jsem se také pustila do astrofota, kde je nyní mým hlavním objektivem newtonův teleskop Omegon o průměru 150mm a ohnisku 750mm.

 

KDE FOTÍM

Nejčastěji mě najdete u vody. Rybníky a jezera, to je moje. Ale můžete mě potkat i v lese nebo v poli, tam je totiž taky pěkně živo:) Anebo třeba v ZOO, prostě všude, kde jsou zvířátka.

A když se děje něco zajímavého, ráda se toho zúčastním taky, například zatmění měsíce v roce 2018. Čas od času zavítám i na svatbu nebo s sebou vezmu na procházku někoho dalšího. Pokud vás zajímá focení na zakázku nebo místa na kterých fotím, neváhejte se začíst!

JAK FOTÍM

Rozplácnutá na zemi a upatlaná od bahna předstírám, že jsem křoví. Nejhezčí fotky totiž uděláte z výšky očí toho, co fotíte, což většinou znamená vodní hladinu nebo chodník. Běžně se stává, že se uprostřed cesty zřítím na zem, protože mě neco zaujalo. Ale sousedi už si zvykli. :)

 

 

KAM DÁL

 

Obrazy na plátně

Vyberte si něco hezkého

a udělejte radost sobě

nebo někomu, koho 

máte rádi.

   

Fotky na zakázku

Užijte si focení a nechte 

si vyrobit rodinný obraz.

   

 

Blog

Zjistěte, co je nového, 

jaká zajímavá zvířata 

jsem potkala nebo co

pro vás chystám.